TR
Dil Seçimi

Sıkça Sorulan Sorular

Hasta Hikayeleri

Bir hastamız 444 168 0 çağrı merkezimize ulaşıp doktor muayenesi talebinde bulunmuştu. Kendisine hemen dönüş sağlanıp organizasyon yapıldı ve yaklaşık 1 saat sonra doktorumuz ve sağlık profesyonellerimiz hastamızın evine giriş yaptılar. Orada hazin bir tablo ile karşılaşıldı. Hastamız bilinci kapalı bir şekilde yerde yatıyor ve herhangi bir uyarana yanıt vermiyordu. İlk değerlendirmeler çerçevesinde hastaneye nakli uygun görüldü. 112 ile acil servis ile sevki uygundu. Fakat hastanın eşi de karşılaştığı tablonun etkisiyle korkmuş ve organizasyon konusunda sıkıntı yaşıyordu. Hastanın kızı yurtdışında olduğu için bütün operasyonu Evde Sağlık Birimimiz üstlendi. Hasta nakil aracımız ile Kızılay Kartal Hastanemize transferi sağlandı. Acil serviste müdahalesi yapıldı. Kan şekeri yüksekliği sebebiyle dahiliye uzmanımız tarafından hastanemize yatışı yapılıp tedavisi düzenlendi. Bu süre içerisinde hastanede refakat etmek üzere yanında sağlık destek personeli görevlendirildi. Hastanın eşinin hastane ortamından uzak kalması sağlandı. Her gün belirli aralıklar ile hasta yakınlarına hastanın durumu ile alakalı bilgi verildi.

 

Kızılay Evde Sağlık olarak hastamızın bütün sağlık süreçlerini yöneten ve her anında yanında olarak destekleyen bir hizmet sunmuş olmanın gururunu yaşıyoruz.

Görüntüle

Hasta Yorumları

 • Evde kan vererek aldığım sonuçlar umduğumdan erken geldi teşekkür ederim. Bu hizmet ile evden çıkmadan tüm tahlil sonuçlarımı alabildiğim için çok mutlu oldum. Evimize gelen hemşireniz de çok güler yüzlü sıcak ve samimiydi. Bir sonraki randevumda tekrar kendisini görmek isterim.

  E. M. BERKİ
 • 9 yıldır bakımını üstlendiğim hastamın tedavisi için başvurdum. Kurumunuzun hastasıyım. Yakın zamanda Evde Sağlık Hizmeti vermeye başladığını öğrendim. Çok mutlu oldum. Evde bakım yapmak çok zorlu bir süreç, hastamın sık sık tahlil ve tetkik için evden çıkması gerekiyor ve bu çok zor bir süreç. Bu yüzden Evde Sağlık Hizmetinizi tercih ettim. Çok kolaylıkla ve hızlıca randevumu alabildim. Hizmet çok güzel, lütfen devam edin bizi yalnız bırakmayın. Teşekkürler.  

  G. ATİLLA
 • Evde Sağlık Hizmetinizi geçen ay aldım. Geri dönüş ve takiplerden çok memnun kaldım. Konfor ve güvenlik açısından mükemmel bir hizmet. Fiyatlarınızda makul ancak Hizmet SGK kapsamında olsaydı daha iyi olurdu.

  N. KAYA
 • Kızımın şiddetli ağrısı vardı. Çok hızlı bir şekilde doktorla görüşülerek iğne reçete edildi. Hemşire geldi. Tedavinin ardından kuruma gelip doktorla da görüştüm. Hizmetten ve geri dönüşlerden çok memnun kaldım.

  D. DEMİR
 • 2 defa Kartal hastanenizden, 5 defa Altıntepe hastanenizden Antikor ve PCR testi için evde hizmet aldım. Sürekli hizmet alan hastalar için indirimler ve kampanyalar yapılmasının daha teşvik edici olacağı kanaatindeyim. Her şey için çok teşekkürler, harika bir hizmetti.

  M. Ö. ÖNER
 • Hizmetten ailecek fazlaca memnun kaldık. Eve doktorun gelmesi hasta ve yakınları için inanılmaz kolaylık. Teşekkürler.

  S. G. ACAR
 • Evde Sağlık Hizmetlerinizden yeni haberim oldu. Annem için randevu aldım. Annem de biz de çok memnun kaldık. İyi ki varsınız. 

  A. BEYHAN
 • Randevu alırken endişelerim vardı. Hastaneye gitsek daha mı iyi olurdu diye düşünüyordum ama doktorun eve gelmesi çok da güzel bir hizmetmiş. Doktor beye ve birlikte geldiği hemşire hanıma çok teşekkür ederim.

  D. ÇAĞLAYAN
DAHA FAZLA GÖRÜNTÜLE

Koronavirüs (Covid-19)

Çin’in Wuhan kentinde, ilk olarak 2019 yılı Aralık ayının başında görülen ve tüm dünyayı hızla etkisi altına alan; insandan insana kolayca bulaşabilen ve bulaştığı insanda solunum yolu enfeksiyonlarına neden olan bir virüs çeşididir.

Bu virüsün belirtileri arasında ateş, öksürük, nefes darlığı ve solunum güçlüğü bulunur. Virüsün vücutta daha da güçlendiği durumlarda enfeksiyon zatürreye, akut solunum yetmezliğine, böbrek yetmezliğine ve hatta ölüme neden olabilir.

Koronavirüsün belirtileri arasında en sık karşılaşılanlar, günlerce süren yüksek ateş, baş ağrısı ve kuru öksürük olarak bilinmektedir. Fakat bazı hastalarda aşağıdaki semptomlar da gözlemlenmektedir;

 • Nefes darlığı

 • Balgamlı öksürük

 • Boğaz ağrısı

 • Kas ve eklem ağrıları

 • Mide bulantısı veya kusma

 • İştahsızlık

 • Burun akıntısı

 • Baş ağrısı

 • Ağır solunum yetmezliği

 • Böbrek yetmezliği

Koronavirüs belirtileri gösteren kişilerin ilgili sağlık kurumlarına gitmeden önce, çevresindeki kişilere bulaştırmamak için maske takarak önlem alması gerekmektedir.

Koronavirüs enfeksiyonlarının yayılmasını önlemek için standart öneriler arasında düzenli olarak alkollü el dezenfektanları veya su-sabunla el yıkanması ve temizliği, öksürme ve hapşırma sırasında ağız ve burnun mendil veya dirsek içi ile kapatılması, bu semptomları gösteren kişilerle yakınlaşmaktan kaçınılması yer alır. Kullanılan mendilin derhal çöpe atılması gereklidir.