TR
Dil Seçimi

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

Hastalarımızın ya da hasta yakınlarımızın ihtiyacı olan sağlık ve bakım hizmetlerini evlerinde sürdürmek istemeleri halinde, Kızılay Evde Sağlık olarak bu hizmeti onların konfor alanlarına götürüyoruz. Doğum öncesi hamile anneler, yaşlı ve bakıma ihtiyaç duyan hastalar, fiziksel engeli bulunanlar gibi birçok kişiye; uzman kadromuz, deneyimli personelimiz ve ileri teknolojimizle hastanelerimizde ve tıp merkezlerimizde aldıkları hizmetleri kendi evlerinde uyguluyoruz. Kızılay’ın güvenilir geçmişini ve kalitesini hastalarımıza aynı şekilde aktarmayı birincil hedef olarak aldığımız bu yolda hastalarımızın evlerine misafir oluyor ve aile bireylerinin yanında onlara konforlu bir tedavi ve bakım imkanı sağlıyoruz.

Sağlık ve bakım hizmetlerimiz, hastanın bulunduğu ve alışık olduğu konfor alanında, günlük hayatının akışını bozmadan, en yüksek kalite ve standartlarla sunulur. Doktor muayenelerimizden hemşire hizmetlerimize, Evde check up hizmetimizden fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetimize kadar uzanan geniş bir hizmet ağacımız bulunur.

Kızılay Evde Sağlık olarak amacımız, insanlara huzurlu ve güvende hissettikleri ortamlarında, ihtiyaçları olan sağlık ve bakım hizmeti vererek yaşam kalitelerini arttırmaktır.

Görüntüle

Kızılay Evde Sağlık Hizmetinin Avantajları

Evde sağlık hizmetlerimiz kişiye özeldir. Konfor ortamınızda kişisel hizmet görmek kendinizi özel hissettirir. Sıra beklemek gibi bir durum olmayacağı için evde yapılan hizmet tedavi sürecini de hızlandırır. Bununla birlikte kalabalık ortamlardan uzak durmak enfeksiyon riskinizi de azaltır. Evde Sağlık hizmeti yaşam kalitenizi yükseltirken hastalık veya yaşlılık gibi zor dönemleri sevdiklerinizle birlikte geçirmenizi sağlar.

HASTA ODAKLI HİZMET

Hasta merkezli hizmet anlayışımızla, hastalarınızın sağlıklarıyla ilgili karar verme sürecine katılarak sağlık profesyonelleriyle iş birliği yapmasının olumlu katkıları olduğunu biliyoruz. Bu sebeple hastalarımızın sağlığını geliştirmeye yönelik hizmetlerimizin tamamındaki süreçlerimize katılmasını tercih ve bilgilendirme hakkını kullanmasını sağlıyoruz. Deneyimli ekibimizle birlikte oluşturulan tedavi süreçlerinde, hastalarımız hem ruhsal olarak destelenerek hem de fiziki olarak konforu sağlanarak aktif bir rol alıyor. Böylelikle hastalarımızın aldığı hizmetlerden daha fazla memnun kalmasını, klinik karar verme süreçlerinin hızlanmasını, tedavi etkinliğinin artmasını, hizmet kalitemizin iyileştirilmesini sağlamış oluyoruz.

Hastalarımızın memnuniyeti kadar güvenliği de bizim önceliklerimiz arasında. Bu sebeple alanında iyi eğitimler almış deneyimli ekibimizle evde sağlık hizmetlerimizde hasta güvenliğini en üst düzeyde tutmaya çalışıyoruz. Tanı ve tedavi süreçlerimizin her aşamasında hastamızı ve hasta yakınımızı aktif olarak sürece dahil ediyoruz. Hastalarımızın beklentilerini öğrenerek hizmet esaslarımız çerçevesinde profesyonel çözümler üreterek memnuniyet odaklı yaklaşımlarla hizmet vermeye devam ediyoruz.

Görüntüle

İLERİ TEKNOLOJİ

Kızılay Evde Sağlık Hizmetlerinin ileri teknolojisini hastalarımızın evlerine getiriyoruz. EKG, EKO, Ultrason gibi ileri teknoloji cihazlarımızı, evde tedavi gören hastalarımız için konfor alanlarına taşıyor ve profesyonel ekiplerimizle tedavilerini evlerinde gerçekleştiriyoruz.

EKG Çekimi: Kalp damar hastalıklarının tanısı için kullanılan EKG, kalbin kasılması sırasında ortaya çıkan elektriksel aktivitenin grafiksel olarak kayıt edilmesini sağlayan bir cihazdır. Kalp atımı olarak da bilinen atriyum ve ventriküllerinin kasılması ve gevşemesi sırasında zayıf bir elektriksel aktivite oluşur. Bu aktivite, kalp ritmi, frekansı ve yayılımı hakkında pek çok veri içerir. Özellikle ritim ve iletim bozuklukları, kalbin kanlanması, hipertrofi ya da farklı bir deyişle kalp kasının büyümesi gibi anormal durumların tespitinde kullanılan EKG bir muayene yöntemidir.

 

Holter EKG: Bir telefon büyüklüğünde olan holter EKG, çarpıntı, göz kararması, bayılma gibi şikayetlerin varlığında ve kalp ritim bozukluklarının gözlenmesinde kullanılır. Pille çalışan bu cihaz, kişinin beline ya da boynuna bir askı ile takılır. Cihaza bağlı elektrotlar göğüs bölgesine, cilt üzerine yapıştırılır. Özel bir durum olmadıkça, kişinin normal günlük yaşamına dönmesi ve normalde yaptığı tüm hareketleri yapması istenir. Bu noktada amaç, dönemsel olarak var olan şikayetlerin, anlık olarak takip edilmesidir. Bu cihaz ile kalbin 24 saatlik aktivitesi ölçülür ve saptanan bir hastalık neticesinde hekim uygun tedaviyi düzenler.

 

Ultrason Çekimi: Safra kesesi taşı, böbrek taşı, meme ve tiroit taraması, varis gibi birçok durumda kullanılır. Tanı ve tarama amaçlı uygulanır. Radyasyon içermez. Sağlıklı bireylerin dahi kontrol amaçlı talep etmeleri gereken bir yöntemdir.

 

EEG: EEG, epilepsi tanısında ve epileptik hastaların takibinde klinik bulguların ardından en önemli inceleme yöntemidir. Bu yöntem beynin yapısal özelliklerinden çok, o anki fonksiyonel durumunu yansıtır. EEG ve Uyku EEG çekimi hastalık tanı ve tedavisinde kullanılır.

Görüntüle

KIZILAY EVDE SAĞLIK, YILLARIN TECRÜBESİYLE HİZMETİNİZDE

KIZILAY, savaş meydanlarında yara alan veya rahatsızlanan askerlere din dil ırk ayırımı yapmaksızın tedavi imkanı sunma çabasıyla doğmuştur.

 

11 Haziran 1868 tarihinde "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla kurulan Kızılay,
1877'de "Osmanlı Hilali Ahmer Cemiyeti",
1923'de "Türkiye Hilaliahmer Cemiyeti",
1935'te "Türkiye Kızılay Cemiyeti" ve
1947'de "Türkiye Kızılay Derneği" adını almıştır. Kuruluşa "KIZILAY" adını büyük önder Atatürk vermiştir.

Kızılay, 1876 Osmanlı- Rus Savaşı'ndan sonra 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı'na kadar ki süre içerisinde, Türkiye'nin taraf olduğu tüm savaşlarda, cephe arkasında kurulan seyyar hastaneler, hasta nakil servisleri, hastane gemileri, yetiştirdiği hemşireler ve gönüllü hasta bakıcılar aracılığıyla savaş alanında yaralanan ya da hastalanan on binlerce Mehmetçik'in dost ve düşman askerinin bakım ve tedavisine yardımcı olmuş, Türk olsun düşman olsun savaş esirlerine gereken insancıl yardımları yapmış; savaştan etkilenen sivil halkın bakımı ve korunması için çaba göstermiş; I Meşrutiyetin ilanından sonra İstanbul'da görülen büyük kolera salgınından bu yana yurdumuzda ortaya çıkan doğal afetlerde felaketzedelerin bakımını, barınağı ve beslenmelerini sağlamış, uluslararası yardım faaliyetlerine katılmış; hemşirelik eğitimi, ilkyardım ve kanla ilgili hizmetler alanında öncülük yapmış, korunmaya gereksinen pek çok vatandaşımıza gereken sosyal yardım ve hizmetleri sunmuştur.

Kızılay'ın amacı, her nerede görülür ise , hiçbir ayrım yapmaksızın insanın acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışmak, insanın hayatını ve sağlığını korumak, onun kişiliğine saygı gösterilmesini sağlamak ve insanlar arasındaki karşılıklı anlayışı, dostluğu saygıyı, işbirliğini ve sürekli barışı getirmeye uğraşmaktır. Kızılay ihtiyaç anında dayanışmanın, ıstırap anında eşitliğin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesidir.

Bu kültürden gelen mirasla hizmet veren Kızılay Evde Sağlık Merkezi aynı ilkeleri paylaşır ve tüm hizmet süreçlerinde aynı ilkelerle hastalarına sağlık hizmeti sunar.

Görüntüle