TR
Dil Seçimi

EVDE HEKİM

Kızılay Evde Sağlık Doktor hizmetimiz sizlere; çeşitli branşlardaki uzman hekimler tarafından muayeneyi ve ihtiyacınız olan tedaviyi konfor alanınızda alabilme ve hastalık takibinizin devamlılığı gibi birçok konuda olanak sağlar.

 

Hekimlerimiz evlerinize gelerek; iç hastalıkları, kardiyoloji, göğüs hastalıkları, nöroloji, dermatoloji, ortopedi, psikiyatri gibi alanlarda sizleri muayene eder. Bu muayenelerin ardından hekimlerimizin uygun gördükleri tedavi süreçleri başlar ve bu süreçler bizzat hekimlerimiz tarafından takip edilir. Kızılay Evde Sağlık doktorlarımız tedavi içerisinde uygun görürlerse serum, kan tahlili, enjeksiyon gibi işlemleri hızlıca gerçekleştirebilmek için muayenesini yanında hemşirelerimizden biriyle birlikte yapar. Bu şekilde hastaya ve hasta yakınlarına kaliteli ve tam kapsamlı bir hizmet sunulmuş olup, ev ortamından hastane ortamına gidilme ihtiyacını ortadan kaldırır.

 

Evinize çağırdığınız doktorlarımızla konfor alanınızdan uzaklaşmadan hak ettiğiniz kaliteli sağlık hizmetini sizlere sunuyoruz.

Görüntüle

Kızılay Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında yararlanabileceğiniz alanlar:

 

 • Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji

 • Beyin ve Sinir Cerrahisi

 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon

 • Kardiyoloji

 • Üroloji

 • Dahiliye

 • Diyabet

 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

 • Hipertansiyon

 • Karaciğer Hastalıkları

 • Sindirim Sistemi Hastalıkları

 • Hormonal Hastalıklar

 • Nöroloji

 • Göz Hastalıkları

 • Ortopedi ve Travmatoloji

 • Genel Cerrahi

 • Psikiyatri

 

Uzman hekimlerimiz hastalarımızın evlerine gider ve detaylı muayenesini yaptıktan sonra gerekli tahlil, tetkik ve görüntüleme işlemleri yapılarak teşhis konulur ve hasta için en uygun tedavi planı hazırlanır.

Görüntüle

ONLINE HEKİM

Tıp merkezlerimiz ve hastanelerimizde, halka en iyi hizmeti verebilmek, toplumun tüm kesimlerine ulaşabilmek ve sağlık alanında gelişen teknolojiyi takip ederek buna ayak uydurmak amacıyla hizmet veren Kızılay Sağlık Grubu, yaptığı iş ortaklığı ile birlikte 140’ı aşkın doktorunu online hizmete sundu. Sizin ve sevdiklerinizin sağlık problemleri, hastalıklarınızın ve tedavi sürecinizin takibi ve bununla birlikte ihtiyaç duyduğunuz tüm sağlık sorunlarınızın çözümleri için istediğiniz branştan uzman hekimlerimizle görüntülü görüşebilir, sorularınıza kolay ve hızlı cevaplar alabilirsiniz.

 

Hastalarımızın istedikleri doktorla online şekilde görüşebilmesinin yanı sıra kişilerin tüm sağlık verilerini tek merkezde toplayıp yönetebilmelerine ve arzu ettikleri taktirde bu verileri istedikleri doktorla paylaşabilmelerine imkan sağlıyoruz. Uzaktan Doktor hizmetimizle Covid-19 döneminde sizleri kalabalık ortamlara sokmuyor, hizmetlerimizi size özel hale getiriyoruz.

Görüntüle

EVDE HEMŞİRE

 

Evde sağlık hemşirelik hizmetleri, hekimlerimiz tarafından hastalarımıza hazırlanan tedavi süreçlerinin uzman ve deneyimli hemşireler tarafından, hastalarımızın ev ortamlarında, uzun veya kısa süreli şekilde verilmesi hizmetidir. Kızılay Evde Sağlık olarak profesyonel ve güler yüzlü hemşirelerimizle hastalarımıza en konforlu ve güvenli hemşirelik hizmetlerini sunmayı hedefliyoruz.

 • Hastanın tedavisi süresince öncelikle ateş, nabız, tansiyon gibi günlük yaşam bulguları değerlendirilir.

 • Hastaya günlük; ilaç, enjeksiyon veya serum gibi yapılması gereken tedavileri uygular.

 • Hastanın sonda, solunuma destek cihazlar, peg veya trakeostomi varsa bakımlarını ve değişimlerini yapar.

 • Yatağa bağımlı hastalarımız için, kan dolaşımının devam etmesini sağlamak ve yatak yaralarının açılmasını önlemek adına birkaç saat aralıklarla hastaya pozisyon değişikliği yaptırır.

 • Hemşirelerimiz sadece tedavi sürecinde değil bakım süreçlerinde de hastaya yardımcı olur.

 • Hastanın beslenmesi, banyosu, kişisel hijyen ve alt bakımından hemşirelerimiz sorumludur.

 • Alanında uzman yeni doğan hemşirelerimiz, doğumdan hemen sonra anneleri evlerinde ziyaret eder ve hem annenin hem bebeğin bakımı ile ilgilenir. Aynı zamanda annelere bilmeleri gereken eğitimleri aktarır.

EVDE BAKIM ve REFAKAT

Kızılay Evde Sağlık Uzun Dönem Bakım hizmetimizin amacı; evde bakıma muhtaç hastalarımızın ev ortamlarına misafir olarak, gece ve gündüz bakımlarını karşılamak ve bu şekilde yaşam kalitelerini arttırmaktır. Bakım hizmetleri çalışanlarımız hastaların banyosunu yaptırır, ilaç veya serum takibini sağlar, günlük hareketlerini gerçekleştirmesine yardımcı olur, tuvalet ihtiyacını karşılamasında destek verir. Bunun dışında da hastanın gıda takviyelerini, aldığı ve çıkardığı sıvıların takibini yapar, vücut temizliği ve kişisel bakımda hastaya yardımcı olur.

 

Aynı zamanda Kızılay Evde Sağlık Uzun Dönem Bakım hizmeti kapsamında personellerimiz hastanın sağlık durumunu sık sık kontrol ederler. Raporları anlık olarak hastayla ve hasta yakınlarıyla paylaşırlar.

EVDE BAKIM DANIŞMANLIĞI

Kızılay Evde Sağlık, sizlere hastane dışında alabileceğiniz tüm sağlık ve konfor hizmetlerini sunmayı hedefler. Bu kapsamda hastamızın rutin bakımları, ameliyat sonrası planlanacak yaşam tarzı, destek tedavileri gibi birçok alanda uzman personel desteğiyle sizlere evde bakım danışmanlığı sunuyor. Kronik hastalıkları olan hastalarımızın yaşam stillerini düzenlemeyi de içeren bu hizmetimiz aynı zamanda hastalarımızın olağandışı gerçekleşecek reaksiyonlar ile alakalı da eğitimleri kapsar.

 

Sizler de bir yakınınızın yaşam formunu düzenlemek, evde bakım için uygun mimari desteği sağlamak ve tıbbi cihazların kullanımı ile alakalı eğitim almak için Kızılay Evde Sağlık birimimize başvurabilirsiniz.

EVDE ULTRASONOGRAFİ

Evde görüntüleme hizmetimizle, hastane ve tıp merkezlerimizde bulunan ileri teknoloji görüntüleme cihazlarımızı evinize getiriyor ve EKG, EKO, holter, röntgen, ultrason çekimi gibi görüntülemeleri evinizde yapıyoruz. Sonuçlarınızı kısa süre içerisinde sizinle ve doktorunuzla dijital ortamlar üzerinden paylaşıyoruz.

 

Doktorunuzun ve sizin takibinizde yapılan bu hizmet uzman Kızılay Sağlık teknisyenleri tarafından gerçekleştirilir ve sonuçlarınız en kısa sürede sizinle ve doktorunuzla dijital ortamda paylaşılır.

 

Kızılay Evde Görüntüleme Hizmetleri Uygulamaları:

 

Yatağa bağımlı hastalarımız, ameliyat sonrası kontrol ihtiyacı olan hastalarımız, KOAH gibi ileri seviye solunum yolu problemi olan hastalarımız için evde röntgen hizmeti sağlıyoruz. Bununla birlikte kardiyolojik problem yaşayan hastalar için evde EKG çekimi ve Holter takımı hizmeti; dolaşım problemi yaşayan hastalarımızda ise evde EKO çekimi hizmeti sağlıyoruz.

Görüntüle

LABORATUVAR TAHLİL-TETKİK

Sağlık durumunuzla ilgili genel bir veri alabilmek amacıyla yapılan tüm laboratuvar testlerini, sizi hastaneye getirmeden, hastane ortamı güvencesiyle evinizde yapıyoruz. Kızılay Evde Sağlık ekipleriyle, konfor alanınızı bozmadan ve günlük yaşantınıza müdahale edilmeden rahatlıkla testlerinizi yaptırabilirsiniz. Yatağa bağımlı hastalarımız, sağlık hizmetlerini bulundukları yerden ayrılmadan almak isteyen hastalarımız, hareket kabiliyeti kısıtlanmış hastalarımız ve hastaneye ulaşmakta sıkıntı yaşayan hastalarımız için çokça ihtiyaç duyulan bu hizmet uzman kadromuz, profesyonel ve güler yüzlü ekiplerimiz tarafından verilmektedir.

 

Kızılay Evde Sağlık Laboratuvar Hizmetleri Uygulamaları:

 

 • Kan ve idrar testleri

 • PCR testleri

 • COVİD-19 testleri

EVDE FİZİK TEDAVİ ve REHABİLİTASYON

 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon; doğuştan veya sonradan meydana gelen ve hareket kabiliyetini önleyen sorunların çözümü için kullanılan bir yöntemdir. Amacımız hastamızın en kısa sürede sağlıklı durumuna kavuşmasıdır. Bunun için Kızılay Evde Sağlık olarak alanında uzman fizyoterapistlerimiz profesyonel ekipmanları ile hastalarımızın konfor alanlarında tedavinin daha kolay ve rahat hale gelmesini sağlar. Bu yöntemle hasta yakınlarının da rehabilitasyon sürecine dahil olmaları mümkün olur.

Özellikle hareket kabiliyetini tamamen kaybetmiş ve hastaneye gelemeyecek durumda olan hastalarımızın Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uygulamalarını daha kolay ve rahat yapabilmeleri sağlanır.

 

Nörolojik hastalıklar, ortopedik hastalıklar, çoklu travmalar, yaşlılığa bağlı sorunlar gibi birçok durumda hastalarımıza fizyoterapi hizmetini uzman Kızılay Sağlık fizyoterapistleriyle sağlıyoruz.

 

Kızılay Evde Sağlık FTR Hizmetleri Uygulamaları

 

 • Kireçlenme, bel ve boyun ağrıları gibi romatizmal hastalıkların tedavisi

 • Kırık, ameliyat veya alçı sonrası gibi ortopedik vakaların tedavisi

 • Kemik erimesi tedavisi

 • Cerrahi işlemler sonrası tedavi

 • Nörolojik tedaviler

 • Lokal enjeksiyonlar

Görüntüle

BESLENME ve DİYET DANIŞMANLIĞI

Online diyetisyen danışmanlığı Kızılay Evde Sağlık ile yeni bir boyuta geçiyor. Diyetisyenimiz ve hemşiremiz ile diyet yapmak isteyen kişilerin evlerine veya ofislerine misafir oluyoruz.

 

Gereken kan tahlillerini alıyoruz. Diyetisyenimiz tarafından tartı ile vücut kitle ölçümlerinizi yapıyoruz. Sonuçlara göre size özel beslenme programı sunuyor, haftalık online takibini gerçekleştiriyoruz.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Psikolojik destek, hayatta biriktirdiğiniz ve örüntüler halinde sürekli karşılaştığınız sorunlara ilişkin yetkin beceri ve tecrübeye sahip bir uzman tarafından sağlanan danışmanlık sürecidir. Psikolojik destek hem önleyici hem de iyileştirici olabilir.

 

Kızılay Evde Sağlık, psikoloji danışmanı sorunları en kısa sürede tespit edip tedavisini düzenlemek ve bireyi eski üretkenlik düzeyine bir an önce getirebilmeyi hedefler.

 

Bu kapsamda Kızılay güvencesiyle evinizde veya ofisinizde online/yüz yüze Psikolog hizmeti alabilir, sağlıklı yaşamın temelleri arasında kabul edilen ruhsal sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz.

EVDE AYAK BAKIMI

Ayak Sağlığı Neden Önemlidir?

 

Günlük hayatın tüm yorgunluğunu çeken ayaklarımız, gün boyu ayakkabının içinde çeşitli etkenlere maruz kalır. Çoğunlukla unuttuğumuz ve bakımını önemsemediğimiz ayaklarımız aslında hayatın içinde var olmamıza destek olan en önemli organımızdır. Sağlıklı bir yaşam için ayak bakımı tedavileri düzenli olarak ayak sağlığı merkezlerine ve podologlara yaptırılmalıdır.

 

Kızılay Evde Sağlık Yapılan Podoloji Uygulamaları Nelerdir?

 

 • Medikal ayak bakımı

 • Diyabetik ayak bakımı

 • Batık tırnak bakımı

 • Kalınlaşmış tırnak bakımı

 • Deforme tırnak bakımı

 • Mantarlı tırnak ve deri bakımı

 • Jel sistemi uygulamaları

 • Nasır bakımı

 

Siz de talep oluşturup evinizde veya ofisinizde ayak bakımı hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Görüntüle

HASTA ODAKLI MEKAN TASARIMI

 

Kızılay Evde Sağlık sizlere ev ortamınızda daha konforlu ve kaliteli bir yaşam sağlamayı amaçlar. Bu doğrultuda ev ortamlarını hastalarımız için daha uyumlu bir hale getirmenin sorumluluğunu taşıyoruz.

Alanında uzman mimarlarımızla hastalarımızın evlerine giderek keşifler yapıyor, ev ortamlarını hastalar ve hasta yakınları için daha ergonomik hale getirmek amacıyla projeler tasarlıyoruz. Engelli hastalarımız için engelli rampaları ve asansör sistemleri kurulması, hastanın daha konforlu bir tedavi süreci geçirebilmesi için odaların hastaların istekleri doğrultusunda dizayn edilmesi gibi hizmetler, Kızılay Evde Sağlık uyumluluk ve ergonomi hizmetleri kapsamındadır.

 

Kızılay Evde Sağlık Uyumluluk ve Ergonomi hizmetleri avantajları:

 

 • Tedaviniz süresince alışık olduğunuz rahatınızdan ödün vermeden, daha da kolaylaştırılmış bir hayat tarzı kazanırsınız.

 • Kendinizi özel hissedersiniz.

 • Ev ortamınızın sizler için hazırlanması sizi başkalarına ihtiyaç duymaktan da uzaklaştırır. Kendi kendinize yetebilirsiniz.

Görüntüle

TIBBİ CİHAZ TEMİNİ

 

Kızılay Evde Sağlık olarak; belirli bir süre ile kiralamalı veya satın almalı alternatiflerle hastalarımızın ihtiyacı olan tıbbi cihaz ve ekipmanları Kızılay güvencesi ile sağlıyoruz.

 

Bu işlemler Kızılay Evde Sağlık’ın eğitimli ve deneyimli uzman ekipleri tarafından gerçekleştirilir. Kiralama ya da satın alma hususunda profesyonel ekiplerimiz size hangi işlemin daha uygun olacağına dair danışmanlık hizmeti sağlar.

Cihazlar ekiplerimiz tarafından evlerinize teslim edilir, kurulumu yapılır. Bunun ardından cihazın kullanımı tarafınıza uzman ekiplerimiz tarafından aktarılır. Teslim edilen cihazların servis ve kalibrasyonları düzenli periyotlarla gerçekleştirilir. Cihazlarla ilgili herhangi bir durumda teknik ekibimize ulaşabilirsiniz.

 

Kızılay Evde Sağlık Tıbbi Cihaz ve Malzeme Hizmeti Avantajları:

 

 • Bulunduğunuz ortamda hizmet alırsınız.

 • Cihazların kullanımı size öğretildiği için olası bir durumda müdahale imkanınız kolaylaşır.

 • 7/24 ekiplerimizi arayıp yardım alabilirsiniz.

 • Acil durumlarda cihazlar üzerinde hızlıca ambulans desteği çağırabilirsiniz.

HASTA NAKİL

Kızılay Evde Sağlık ekibi olarak, evde sağlık hizmetlerimizden yararlanan veya yararlanmayan tüm hastalar için hasta nakil hizmeti sağlıyoruz. Yatağa bağımlı hastaların bir yerden başka bir yere nakli gerekli olduğunda Kızılay Evde Sağlık ekiplerimiz özel ambulansla gelip hastanın güvenli bir şekilde naklini gerçekleştiriyorlar.

HASTA ve HASTA YAKINI EĞİTİMLERİ

Kızılay Evde Sağlık olarak hastalarımızın her ihtiyacını karşılayabilmeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda yaşlılarımızın ve hastalarımızın bakımını üstlenen hasta yakınlarına veya bakıcılarına alanında uzman ekibimizle hasta bakım danışmanlığı sunuyor, gereken eğitimleri veriyoruz.

EVDE CHECK UP

Sağlıklı bireylerin ileride karşılaşabilecekleri hastalıkların erken teşhisinin yapılması ve gerekli önlemlerin alınması için uygulanan sağlık kontrolleri profesyonel Kızılay Evde check up ekipleri tarafından kişilerin bulundukları ortam içerisinde gerçekleştirilir.

 

Yapılan testlerin ardından sonuçlar evde sağlık hekimlerimiz tarafından değerlendirilir. Hekimlerimiz sonuçlarınıza dayanarak check up muayenenizi gerçekleştirir ve sonuçlarınızı sizinle paylaşır. Herhangi bir hastalık durumunda sizi yönlendirir.

 

Kızılay Evde Sağlık Check Up Hizmetleri Avantajları:

 

 • Konfor alanlarınızdan uzaklaşmadan check up hizmeti alabilirsiniz.

 • Eğer çalışıyorsanız bu hizmeti alabilmek için iş yerinden izin almak zorunda kalmazsınız. Bebeğiniz veya bakmanız gereken biri varsa hastaneye gelebilmek için kendinizi zorlamanıza gerek kalmaz. Biz iş yerlerinize ve evlerinize gelerek rahat bir şekilde hizmetten faydalanmanızı sağlarız.

 • Hastane ortamına girmeden kontrolleriniz yapılmış olur.

 • Gizliliğiniz en yüksek seviyede olur.

 • Enfeksiyon kapma riskiniz büyük oranda düşer.

 • Bulunduğunuz konfor alanında Kızılay Sağlık güvencesiyle hizmet almış olursunuz.

Görüntüle

EVDE ANNE BEBEK BAKIMI

Evde Bebek Hemşiresi Görevleri?

 

Evde Bebek Hemşiresi, yenidoğan bebeğinizin günlük bakımında ebeveynlere (özellikle de anneye) yardımcı olmak için evinizde hizmet veren, ebelik veya hemşirelik mezunu, deneyimli bir bebek / yenidoğan uzmanıdır. 

 

Bebek Hemşiresi, yenidoğan konusunda pratik tecrübeye sahiptir ve emzirme desteği, bebek bakımı, gelişim takibi, uyku düzeninin oluşturulması gibi yenidoğan bakımında kabul edilmiş uygulamalar hakkında güncel bilgi sahibidir.

 

Bebeklerin doğumdan sonraki ilk bir aylık dönemi yenidoğan dönemi olarak kabul edilir ve bu dönem anne ile bebek arasındaki iletişimin kurulduğu en önemli dönemlerden biridir. Bu dönem içerisinde ne kadar süre bebek hemşireliği hizmeti almak istediğinizin kararı ise size bağlıdır.

Görüntüle

Evde Bebek Hemşiresine Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

 

*İlk bebeğiniz ise; bebeğinizin bakımı ve tüm ihtiyaçlarının karşılanması konusunda profesyonel desteğe ihtiyacınız varsa,

 

*Bebeğiniz prematüre ve bakımı konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa,

 

*Anne iseniz; Doğum sonrası süreci konforlu bir şekilde geçirmeye ve dinlenmeye ihtiyacınız varsa,

 

*Bebeğinizin emzirme, uyku gibi süreçlerinde zorlanıyor ve düzene girmesini istiyorsanız,

 

Hastane sonrası evinizdeki süreçte profesyonel bir bebek hemşiresinin size destek olmasını isteyebilirsiniz.

 

Evde bebek hemşireliği hizmetine; doğum sonrası süreçte hastaneden taburcu olmadan başlayabileceğiniz gibi evdeki sürecinizi gözlemledikten sonra da hizmeti başlatabilirsiniz. Bu, tamamen sizin tercihinizdir.

Görüntüle
 • Evde bebek hemşireliği hizmeti aldığınız sürece;

   

  • Anne ve bebek için uygun ev ortamı oluşturulur.

  • Bebeğin tüm bakımları, beslenmesi, banyosu ve masajları bebek hemşiresi tarafından yapılır. Anne ve baba sürece dahil edilir.

  • Annenin emzirme takibi yapılır ve süt arttırmaya yönelik pratik ve çözüm içerikli bilgiler paylaşılır.

  • Bebeğin uyku düzeni oluşturulur ve uyutma yöntemleri her fırsatta anneye anlatılarak uygulamalı gerçekleştirilir.

  • Annenin doğum sürecinde yaşadığı bedensel yorgunluk ve fizyolojik travmanın dinlenerek ve beslenerek toparlanmasına yardım edilir.

  • Annenin, bebeğin beslenme, bakım ve gelişim süreçlerine hakim hale getirilmesi sağlanır.

  • Annenin lohusalık sürecinde yaşayacağı duygu değişimi, depresyon belirtileri ve lohusa anneye yaklaşım ebeveynler ile paylaşılır.

  • Bebeğin olası sorunlarının belirlenmesine yardım edilir ve çözüm için seçenekler sunulur.

  • Anne ve babanın tüm soruları hizmet sürecinde yanıt bulur.

 

Bu hizmetlerin ruhsatlı-profesyonel bir kurum tarafından ve konusunda uzman ve eğitimli bebek hemşireleri tarafından sunulması önemlidir.

 

Çünkü bebeklerimiz/ çocuklarımız hepimizin yaşama nedenidir. 

 

Kızılay Evde Sağlık sizlere alanında uzman, deneyimli hemşireler ile Anne-Bebek Bakım eğitimi ve desteği sağlıyor. Sizlerin talebi doğrultusunda evinizde bebeğinizle kalıp nöbet tutuyor ve gerektiği saatlerde bebeğin beslenmesini ve bakımını sağlıyor.

KURUMSAL ÇÖZÜMLER

Kızılay evde sağlık olarak evlerde verdiğimiz hizmeti iş yerlerinizde de sunuyoruz. Bu kapsamda;

 

 • Doktor muayenesi,

 • Hemşirelik hizmetleri,

 • Laboratuvar Hizmetleri

 • Kan tahlili, PCR, Antikor testi,

 • İşte psikolog,

 • İşte Diyetisyen,

 • İşte Fizyoterapist,

 • İşte Podolog,

 • İşte Ergonomi

 • Kurumsal Sağlık taramaları

  1. Covid 19 Taraması

  2. Diyabet Taraması

  3. Hipertansiyon Taraması

  4. Obezite Taraması

 • Kurumsal Eğitimler

  1. İlk Yardım Eğitimi

  2. Hijyen ve Sanitasyon Eğitimi

  3. Meme kanseri Bilinçlendirme Eğitimi

  4. Diabet/Obezite/Hipertansiyon Eğitimleri

  5. Motivasyon Eğitimleri

  6. Alzheimer/Demans/Parkinson Eğitimleri

 

gibi bir çok alanda sağlık hizmeti vererek ihtiyaçlarınıza Kızılay güvencesiyle bakıyor ve sağlıklı yaşamı birlikte ele almayı hedefliyoruz.

Görüntüle